27th Summer Universiade in Kazan,

July 6-17 2013

Basketball. Daily competition schedule

Test events in: 2012 2013
08:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:00
Men'sM1: "Dinamo" (Moscow) ...
Men'sM2: "Spartak - Primory...
Men'sM3:"Dinamo"-Teplostroy...
Men'sM4:"KAMiT-Universitet"...
Men'sM5:"Spartak"(Saint Pet...
Men'sM6:"Lokomotiv-Kuban" (...
Men'sM7:"AltayBasket" (Barn...
Men'sM8:"Himki" (Moscow Obl...
Men'sM9:"Krasnie Krilya" (S...
Men'sM10:"UNICS" (Kazan) - ...
Men'sM11:"Ural" (Ekaterinbu...
Men'sM12:"Magnitogorsk" (Ma...
Men'sM13:"CSKA" (Moscow ) -...
Men'sM14:"Planeta-Universit...
Men'sM15:"TEMP-SUMZ" (Revda...



Time Event name Phase / Round Venue Start lists Results
10:00 Men'sM1: "Dinamo" (Moscow) - "Sparta & K" (Vidnoe) Match for 1st - 8th place Basket Hall Format-pdf
10:00 Men'sM2: "Spartak - Primorye" (Primorskiy Kray) - "Akadem - Basket" (Perm) Match for 9th - 12th place The training center Vasilievo Format-pdf
10:00 Men'sM3:"Dinamo"-Teplostroy (Chelyabinsk) - "Ataman" (Rostov-na-Donu) Match for 19th - 24th place Miras Sports Complex Format-pdf
11:00 Men'sM4:"KAMiT-Universitet" (Tver) - Enisey (Krasnoyarsk) Match for 13th - 18th place Basket Hall Format-pdf
12:00 Men'sM5:"Spartak"(Saint Petersburg) - "Ryazan" (Ryazan) Match for 1st - 8th place Basket Hall Format-pdf
12:00 Men'sM6:"Lokomotiv-Kuban" (Krasnodar) - "Novosibirsk" (Novosibirsk) Match for 9th - 12th place The training center Vasilievo Format-pdf
12:00 Men'sM7:"AltayBasket" (Barnaul) - "Universitet-Ugra" (Surgut) Match for 19th - 24th place Miras Sports Complex Format-pdf
13:00 Men'sM8:"Himki" (Moscow Oblast.) - "Avtodor" (Saratov) Match for 13th - 18th place Basket Hall Format-pdf
14:00 Men'sM9:"Krasnie Krilya" (Samara) - "Rodniky" (Izhevsk) Match for 1st - 8th place Basket Hall Format-pdf
14:00 Men'sM10:"UNICS" (Kazan) - "Krasny Oktyabr" (Volgograd) Match for 19th - 24th place Miras Sports Complex Format-pdf
14:00 Men'sM11:"Ural" (Ekaterinburg) - "Soyuz" (Zarechny) Match for 25th - 30th place The training center Vasilievo Format-pdf
15:00 Men'sM12:"Magnitogorsk" (Magnitogorsk) - "Nizhny Novgorod" (N. Novgorod) Match for 13th - 18th place Basket Hall Format-pdf
16:00 Men'sM13:"CSKA" (Moscow ) - "Triumph" (Lubercy) Match for 1st - 8th place Basket Hall Format-pdf
16:00 Men'sM14:"Planeta-Universitet" (Uhta) - "Severstal" (Cherepovec) Match for 25th - 30th place The training center Vasilievo Format-pdf
18:00 Men'sM15:"TEMP-SUMZ" (Revda) - "Ruskon-Mordovya" (Saransk) Match for 25th - 30th place The training center Vasilievo Format-pdf