27th Summer Universiade in Kazan,

July 6-17 2013

Basketball. Daily competition schedule

Test events in: 2012 2013
08:0009:0010:0011:0012:0013:0014:0015:0016:0017:0018:0019:0020:0021:0022:0023:00
Men'sM16:"Ryazan" (Ryazan) ...
Men'sM17:"Novosibirsk" (Nov...
Men'sM18:"Ataman" (Rostov-n...
Men'sM19:"Avtodor" (Saratov...
Men'sM21:"Academ-Basket" (P...
Men'sM22:"Krasny Oktyabr" (...
Men'sM20:"Sparta & K" (Vidn...
Men'sM23:"Nizhny Novgorod" ...
Men'sM25:"Universitet-Ugra"...
Men'sM26:"Soyuz" (Zarechny)...
Men'sM24:"Triumph" (Lubercy...
Men'sM27:"Enisey" (Krasnoya...
Men'sM29:"Ruskon-Mordovya" ...
Men'sM28:"Rodniky" (Izhevsk...
Men'sM30:"Severstal" (Chere...



Time Event name Phase / Round Venue Start lists Results
10:00 Men'sM16:"Ryazan" (Ryazan) - "Dinamo" (Moscow ) Match for 1st - 8th place Basket Hall Format-pdf
10:00 Men'sM17:"Novosibirsk" (Novosibirsk) - "Spartak-Primorye" (Primorsky kray) Match for 9th - 12th place The training center Vasilievo Format-pdf
10:00 Men'sM18:"Ataman" (Rostov-na-Donu) - "AltayBasket" (Barnaul) Match for 19th - 24th place Miras Sports Complex Format-pdf
11:00 Men'sM19:"Avtodor" (Saratov) - "KAMiT-Universitet" (Tver) Match for 13th - 18th place Basket Hall Format-pdf
12:00 Men'sM21:"Academ-Basket" (Perm) - "Lokomotiv-Kuban" (Krasnodar) Match for 9th - 12th place The training center Vasilievo Format-pdf
12:00 Men'sM22:"Krasny Oktyabr" (Volgograd) - "Dinamo-Teplostroy" (Chelyabinsk) Match for 19th - 24th place Miras Sports Complex Format-pdf
12:00 Men'sM20:"Sparta & K" (Vidnoe) - "Spartak" (Saint Petersburg) Match for 1st - 8th place Basket Hall Format-pdf
13:00 Men'sM23:"Nizhny Novgorod" (N. Novgorod) - "Himki" (Moskow Oblast) Match for 13th - 18th place Basket Hall Format-pdf
14:00 Men'sM25:"Universitet-Ugra" (Surgut) - "UNICS" (Kazan) Match for 19th - 24th place Miras Sports Complex Format-pdf
14:00 Men'sM26:"Soyuz" (Zarechny) - "Planeta-Universitet" (Uhta) Match for 25th - 30th place The training center Vasilievo Format-pdf
14:00 Men'sM24:"Triumph" (Lubercy) - "Krasnie Krilya" (Samara) Match for 1st - 8th place Basket Hall Format-pdf
15:00 Men'sM27:"Enisey" (Krasnoyarsk) - "Magnitogorsk" (Magnitogorsk) Match for 13th - 18th place Basket Hall Format-pdf
16:00 Men'sM29:"Ruskon-Mordovya" (Saransk) - "Ural" (Ekaterinburg) Match for 25th - 30th place The training center Vasilievo Format-pdf
16:00 Men'sM28:"Rodniky" (Izhevsk) - "CSKA" (Moscow ) Match for 1st - 8th place Basket Hall Format-pdf
18:00 Men'sM30:"Severstal" (Cherepovec) - "TEMP-SUMZ" (Revda) Match for 25th - 30th place The training center Vasilievo Format-pdf